Ogrzewanie elektryczne

Piec akumulacyjny jako najlepszy magazyn energii do fotowoltaiki

There is nothing to show here!
Slider with alias none not found.

W dobie rosnącej popularności energii odnawialnej, coraz więcej osób zastanawia się, jak efektywnie magazynować energię produkowaną przez instalacje fotowoltaiczne.

O tym jak zrobić magazyn energii lub magazyn ciepła przy wykorzystaniu pieców akumulacyjnych, spróbujemy wyjaśnić w poniższym artykule.

 

Optymalne wykorzystanie energii słonecznej

Piece akumulacyjne mają tę zaletę, że można je zaprogramować tak, aby ładowały się w ciągu dnia, kiedy nasza instalacja fotowoltaiczna generuje najwięcej energii. W ten sposób maksymalizujemy wykorzystanie darmowej energii słonecznej, redukując jednocześnie nasze rachunki za prąd. Po naładowaniu, piece akumulacyjne oddają zgromadzone ciepło w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy zapotrzebowanie na ciepło w domu jest największe.

 

Magazyn energii cena, magazyn ciepła

Cena magazynu energii opartego na akumulacji ciepła wynosi dokładnie 0 zł, ponieważ kupujemy tylko grzejnik akumulacyjny, który już w samej swojej konstrukcji staje się magazynem ciepła, jednocześnie ogrzewając nasz dom. Efektywne wykorzystanie prądu wyprodukowanego przez nasz system fotowoltaiczny, sprawi że koszty ogrzewania mogą ograniczyć się do minimalnych kwot. Dla przykładu magazyn energii 5 kw (większość małych prosumentów ma taką moc zainstalowaną)oparty na piecu akumulacyjnym 5 kw, wystarczy do ogrzania powierzchni do ok 50 m kw.

 

Bezpieczeństwo i ekologia

Tradycyjne magazyny energii, oparte na akumulatorach, wiążą się z wieloma problemami ekologicznymi i bezpieczeństwa. Produkcja i utylizacja akumulatorów jest procesem szkodliwym dla środowiska, a same akumulatory mogą stanowić zagrożenie pożarowe. W przeciwieństwie do nich, piece akumulacyjne są bezpieczne i ekologiczne, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych, świadomych ekologicznie gospodarstw domowych. Co więcej, piece akumulacyjne, takie jak Stiebel Eltron oraz grzejniki akumulacyjne Lucht LHZ, są wykonane w 94% z materiałów nadających się do recyklingu. Dzięki temu, ich produkcja i późniejsza utylizacja nie szkodzą środowisku, co jest istotnym atutem w porównaniu do klasycznych magazynów energii opartych na akumulatorach.

 

Podsumowanie

Piec akumulacyjny jako magazyn energii dla fotowoltaiki to rozwiązanie, które łączy w sobie efektywność, ekologię i bezpieczeństwo. Dzięki możliwości ładowania pieca w czasie największej produkcji energii słonecznej i oddawania ciepła wtedy, gdy jest ono najbardziej potrzebne, możemy maksymalnie wykorzystać potencjał naszej instalacji fotowoltaicznej. Wybierając piece akumulacyjne, takie jak Stiebel Eltron czy grzejniki Lucht LHZ, inwestujemy w rozwiązania przyjazne środowisku i bezpieczne dla naszego domu. To nowoczesne podejście do ogrzewania, które pozwala cieszyć się ciepłem w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *